Zabieg nazywany jest również Platelet Rich Plasma (PRP), lifting wampirzy, mezoterapia krwią, osoczem. Osocze bogatopłytkowe jest koncentratem płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Otrzymywane jest w procesie wirowania krwi pobranej od pacjenta bezpośrednio przed zabiegiem.

 

Mechanizm działania

Metoda iniekcji osocza bogatopłytkowego opiera się na wykorzystaniu zdolności organizmu do regeneracji. Krwinki płytkowe uwalniają szereg niezbędnych do regeneracji skóry czynników wzrostu, m.in. TGF-β1,PDGF, TGF-β2, VEGF oraz EGF. Pobudzają one procesy naprawy tkanek, pobudzają fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu, wspomagają proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych oraz aktywują komórki macierzyste.

 

Zabieg powinien być stosowany w serii 3 – 6 zabiegów ostrzykiwania skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni lub innych okolic wymagających regeneracji.

Mezoterapia igłowa z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego polecana jest również w przypadku problemu łysienia i osłabienia włosów. Zabiegi aby uzyskać pożądane efekty, wykonywane powinny być w seriach minimum ok 5 zabiegów.

 

Każdy zabieg składa się z 3 etapów:

Etap I – pobranie krwi.

Pacjent zgłaszający się w celu leczenia osoczem bogatopłytkowym nie musi być na czczo. Pobiera się krew z żyły.

Etap II – otrzymanie koncentratu bogatopłytkowego.

Krew pobrana w jałowy sposób znajduje się w specjalnym separatorze PRP, a następnie pobrany materiał jest wirowany w wirówce laboratoryjnej.

Etap III – podanie koncentratu bogatopłytkowego.

Osocze bogatopłytkowe w medycynie estetycznej podaje się w postaci iniekcji aktywowanego osocza z zastosowaniem klasycznej techniki mezoterapii.

 

Skóra po zabiegu może być delikatnie zaczerwieniona i obrzęknięta. Taki stan może utrzymywać się do kilku, a w przypadku osób wrażliwych kilkunastu godzin.

 

WSKAZANIA:

rewitalizacja skóry,
poprawa kolorytu skóry,
poprawa ukrwienia skóry,
zwiększenie elastyczności i napięcia skóry,
spłycenie i wygładzenie bruzd i zmarszczek,
redukcja blizn zanikowych i rozstępów,
nadmierne wypadanie włosów

 

PRZECIWWSKAZANIA:

Ciąża, okres karmienia piersią
Miejscowe stany zapalne (infekcje wirusowe i bakteryjne), opryszczka
Przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych i aspiryny
Choroby nowotworowe, ogólnoustrojowe
Choroby krwi (anemia, małopłytkowość)
Epilepsja (padaczka)

 

CENA:

Osocze bogatopłytkowe twarz – 800zł

Osocze bogatopłytkowe szyja – 600zł

Osocze bogatopłytkowe dekolt – 600zł

Osocze bogatopłytkowe skóra głowy – 600zł

Mezoterapia igłowa to jeden z najpopularniejszych oraz najskuteczniejszych zabiegów estetycznych. W zależności od zastosowanego preparatu zabieg ten skutecznie spowalnia proces starzenia skóry, ujędrnia i nawilża.

Mezoterapia igłowa jest metodą wykorzystywaną od lat w kosmetologii i dermatologii estetycznej. Jej zadaniem jest wprowadzenie w skórę rozmaitych substancji aktywnych ukierunkowanych na potrzeby każdej cery. W zależności od stanu i wymagań skóry, zabieg będzie poprawiał jej nawilżenie, uzupełniał niedobory witamin i minerałów, wspomagał mikrokrążenie, zwiększał napięcie i elastyczność skóry, redukując oznaki starzenia się. Głębokość przenikania stosowanych substancji, a co za tym idzie, szybkość uzyskiwanych efektów będzie jednak zależna od tego, na jaki rodzaj mezoterapii zdecyduje się klientka.

 

DZIAŁANIE:

Mezoterapia igłowa polega na aplikowaniu w skórę substancji aktywnych za pomocą mikronakłuć. Dzięki temu wnikają one do głębokich warstw – skóry właściwej lub tkanki podskórnej – na głębokość około 0,5-4 mm. Pokonywanie barier naskórka pozwala na wtłoczenie substancji głębiej, tak, by uzyskane efekty były jak najszybsze i najbardziej spektakularne. Zabieg wykonuje się za pomocą igły i strzykawki – co pozwala na podanie większej ilości preparatu w miejscach szczególnie wymagających np. w obrębie głębokich zmarszczek (tworzy się tzw. depozyty).

 

ZALETY:

dla każdego typu cery w zależności od potrzeb skóry
wielokierunkowe działanie zależne od zastosowanego koktajlu
stopniowa poprawa kondycji skóry widoczna już po pierwszym zabiegu
krótki czas gojenia skóry
niskie ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej
brak potencjalnej reakcji fotouczuleniowej
brak trwałych uszkodzeń skóry
duża skuteczność w rewitalizacji skóry, wypadaniu włosów, cellulicie i rozstępach
trwałe efekty 

 

WSKAZANIA:

oznaki starzenia się skóry twarzy (także okolicy oczu), szyi i dekoltu. – pobudzenie metabolizmu komórek skóry, zwiększenie syntezy kolagenu i elastyny, spłycenie zmarszczek, poprawa elastyczności i jędrności skóry
skóra szara, zmęczona, odwodniona, zniszczona działaniem słońca – poprawa nawilżenia i rewitalizacja skóry
profilaktyka przeciwstarzeniowa – zapobieganie trwałym uszkodzeniom skóry
zwiotczenia skóry grzbietów rąk i pozostałych partii ciała – poprawa elastyczności i napięcia skóry
rozstępy – to jedna z najskuteczniejszych metod likwidacji rozstępów, także tych w fazie zanikowej (białe rozstępy) – wprowadzanie substancji odbudowujących uszkodzenia skóry bezpośrednio w ubytek
cellulit – poprawa mikrokrążenia oraz przyspieszenie procesów lipolizy (spalania tłuszczów)
blizny potrądzikowe i pourazowe – odbudowa włókien kolagenowych
wzmacnianie osłabionych cebulek włosowych i zahamowanie nadmiernego wypadania włosów 

 

PRZECIWWSKAZANIA:

ciąża i okres karmienia piersią
alergia na składniki preparatu
choroby autoimmunologiczne
choroby nowotworowe
choroby metaboliczne
miejscowe stany zapalne skóry
aktywne zakażenie wirusem opryszczki 

 

CZĘSTOTLIWOŚĆ ZABIEGÓW:

faza początkowa – 4 zabiegi w odstępach 3 tygodniowych

faza środkowa – 1 zabieg w miesiącu przez 3-4 miesiące

faza podtrzymująca – 1 zabieg, co 2-6 miesięcy

 

CENA:

Mezoterapia igłowa twarz –  400zł

Mezoterapia igłowa twarz + szyja – 600zł

Mezoterapia twarz + szyja + dekolt – 700zł

PEPTYDOWA TERAPIA SKÓRY

Aż 7 rodzajów peptydów i kwas hialuronowy.
Skuteczne połączenie w walce z oznakami starzenia!

Preparat Aquashine BTX™ to łagodna alternatywa dla botoxu. Działa bardziej subtelnie – delikatnie rozluźnia mięśnie mimiczne i wygładza zmarszczki – a dodatkowo stymuluje naturalne procesy regeneracyjne w skórze. Idealne rozwiązanie dla osób, które maja problem ze zmarszczkami mimicznymi, ale nie chcą stosować toksyny botulinowej, lub takich, u których botox nie przynosi oczekiwanych rezultatów.

 

WSKAZANIA:

Zmarszczki mimiczne
Utrata jędrności skóry twarzy, szyi, dekoltu
Wiotka skóra
Skóra odwodniona, sucha i matowa
Skóra wymagająca intensywnej regeneracji

 

PRZECIWWSKAZNIA:

Stwierdzone uczulenie na kwas hialuronowy
Choroby autoimmunologiczne
Choroby nowotworowe
Tendencje do wytwarzania bliznowców
Infekcje w obrębie obszaru zabiegowego
Aktywna opryszczka
Ciąża, okres karmienia piersią

 

EFEKTY:

•   stymuluje odnowę komórkową oraz poprawia napięcie skóry
•    zmniejsza zmarszczki mimiczne
•   wygładza i regeneruje skórę
•   zmniejsza przebarwienia

 

CENA:

Aquashine 2 ml – 850zł

Neauvia Hydro Deluxe to pierwszy na rynku Polskim zabieg o właściwościach biorewitalizacyjnych.  W przeciwieństwie do tradycyjnego zabiegu mezoterapii, która nawilża skórę krótkotrwale, zabieg Neauvia Hydro Deluxe to – regenerator tkankowy czyli tzw. luksusowa długookresowa  terapia nawilżająca. Zabieg dedykowany jest dla osób, które chciałyby w bardzo szybkim czasie uzyskać efekt skory naprężonej, elastycznej, świetlistej.

Zabieg otrzymał nagrodę PERŁY DERMATOLOGII ESTETYCZNEJ 2016, 2017 i 2019!

Preparat wykorzystywany podczas zabiegu to innowacyjny  kwas hialuronowy, który  działa na skórę w trzech wymiarach: nawilża, odbudowuje kolagen i elastynę oraz ujędrnia. Preparat wykorzystany  podczas zabiegu  zawiera:  najczystszą na rynku  formę kwasu hialuronowego, którego cechuje długi okres trwałości, Hydroksyapatyt(CaHA) naturalny minerał występujący w naturze, który prowadzi do stymulacji procesu neokolagenezy, dzięki niemu poprawie ulega gęstość jak również elastyczność skóry i  aminokwasy jak Glicyna i L-Prolina, które stanowią główny komponent do produkcji kolagenu, dzięki nim efekt zabiegu jest długotrwały, a skóra bardziej elastyczna i nawilżona. Zabieg jest niezwykle bezpieczny, mało bolesny a jego efekty długotrwałe.

WSKAZANIA:

Skóra wiotka.
Pomarszczona, zwiotczała skóra.
Utrata koloru skóry.
Sucha, nieodżywiona skóra.
Cienie / worki pod oczami.
Brak elastyczności.

PRZECIWWSKAZANIA:

Opryszczka
Infekcje lub choroby skóry, otwarte rany
Ciąża
Nadwrażliwość na składniki preparatów
Choroby nowotworowe

EFEKTY:

Skóra odżywiona
Skóra zregenerowana ( długookresowo)
Skóra nawilżona ( długookresowo )
Spłycenie zmarszczek
Podtrzymanie owalu twarzy
Poprawa jakości i napięcia skóry

CENA:

Neuvia Hydro Deluxe 1ml –  600zł

Neuvia Hydro Deluxe 2,5ml – 900zł

Frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa to najnowocześniejsza metoda terapeutyczna w medycynie estetycznej i kosmetologii. Frakcyjną radiofrekwencję mikroigłową wykorzystuje się między innymi i przede wszystkim w liftingu twarzy, leczeniu blizn, rozstępów i porów.

Zabiegi RF mikroigłową polegają na jednoczesnym mikronakłuwaniu i podgrzewaniu skóry za pomocą fal radiowych. Głowica urządzenia do RF mikroigłowej zakończona jest jednorazową, sterylną nakładką wyposażoną w 25 – 81 mikroigieł, które po wkłuciu podgrzewane są do temperatury 45 – 60 stopni Celsjusza. Kiedy przykładamy głowicę do skóry, igły wbijają się na zaprogramowaną głębokość, po czym wysyłany jest impuls elektromagnetyczny podgrzewający skórę. W ten sposób w przeciwieństwie do zwykłej radiofrekwencji, podgrzewana jest nie tyle powierzchnia skóry, lecz jej głębsze warstwy – od 0,5 do 3,5 mm (możliwość precyzyjnej regulacji). Wywołany w ten sposób efekt miejscowej termolizy (usunięcie starej tkanki skóry) wymusza nadbudowę nowego kolagenu w skórze.

RF mikroigłowa jest szczególnie skuteczna w usuwaniu rozstępów. Jest to obecnie jedyna metoda pozwalająca na usunięcie nawet starych rozstępów. Efekty zabiegów są spektakularne.

WSKAZANIA:

likwidacja rozstępów (pierwsza i jedyna skuteczna metoda pozwalająca pozbyć się nawet 90% starych rozstępów!);
3D lifting twarzy;
wygładzenie zmarszczek;
likwidowanie blizn;
likwidacja rozszerzonych porów, przebarwień;
leczenie nadpotliwości; 

ZASTOSOWANIE:

pierwsza skuteczna metoda usuwania rozstępów;
usuwanie zmarszczek;
redukcja blizn potrądzikowych;
redukcja porów;
lifting twarzy, szyi, brzucha;
leczenie nadpotliwości;
poprawa napięcia skóry; 

PRZECIWWSKAZANIA:

Ciąża, karmienie piersią
Choroby nowotworowe
Rozrusznik serca, choroby serca
Skóra podrażniona, zmiany chorobowe
Leki przeciwzakrzepowe
Zaburzenia krzepnięcia krwi
Skłonność do przebarwień, melasma
Skłonność do bliznowców

CENA:

Twarz – 500zł

Okolice oczu i bezoperacyjny lifting powiek – 400zł

Szyja – 400zł

Dekolt – 400zł

Twarz + szyja + dekolt – 800zł

Kontur twarzy – 400zł

Blizny, rozstępy – od 400 

Brzuch/biust/okolica kolan itp. – od 500 PLN

Zabieg estGen to innowacyjna metoda, która wpisuje się w terapię odmładzającą. Pozwala ona bowiem opóźnić proces starzenia się skóry poprzez redukcję zmarszczek i zwiotczeń oraz poprzez zagęszczenie skóry. Inne efekty jakie gwarantuje ten innowacyjny zabieg to redukcja blizn potrądzikowych, pooparzeniowych i pourazowych, a także redukcja rozstępów i nieestetycznych przebarwień.

Bioaktywny żel podawany jest na dwa sposoby – jako estGen mezoterapia mikroigłowa lub estGen z sonoforezą.

Terapia estGen niezależnie od rodzaju zabiegu polega na zastosowaniu wysokiej jakości naturalnego preparatu, który intensywnie regeneruje uszkodzone wcześniej tkanki.

Zabiegi zwykle trwają około 45 minut, a efekty widoczne są już po pierwszej wizycie. Proces regeneracji trwa kilka tygodni po zabiegu, a przez cały ten czas tworzą się nowe włókna kolagenu i elastyny.

 

WSKAZANIA:

głębokie zmarszczki,
utrata jędrności skóry,
trądzik różowaty, zapalny i bliznowacenia
rozstępy,
łojotokowe zapalenie skóry,
przebarwienia,
atopowe zapalenie skóry,
drugi podbródek,
sucha skóra.

 

PRZECIWWSKAZNIA:

ciąża oraz karmienie piersią
alergia na składniki preparatu
aktywna infekcja bakteryjna, wirusowa lub grzybicza na skórze
atopowe lub łojotokowe zapalenie skóry
skłonność do blizn oraz przebarwień skóry
zaburzenia czucia
nowotwory.

 

EFEKTY:

zagęszczenie skóry widoczne już po pierwszym zabiegu
zredukowanie blizn potrądzikowych
złagodzenie zmian trądzikowych oraz egzemy
redukcja zwiotczeń
rozjaśnienie przebarwień oraz zapobieganie powstawania ich w przyszłości
zwężenie porów skóry

 

CENA:

Estgen (wprowadzenie ultradźwiękami) – 300zł

Estgen (wprowadzenie mikrowkłuciami) dermapen – 350zl

Milkrodermapen czyli mezoterapia mikroigłowa jest zabiegiem, polegającym na pobudzeniu i regeneracji włókien kolagenu i elastyny poprzez mechaniczną stymulację za pomocą specjalistycznej głowicy z kilkunastoma mikroigiełkami, która nakłuwa skórę. Mikroigiełki wnikają na głębokość od 0,5 mm do 2 mm. Powstałe mikrourazy wykorzystują naturalne zdolności organizmu do naprawy skóry oraz fizjologicznej indukcji kolagenu. Zabieg zwiększa również przepuszczalność skóry, dzięki czemu jest ona gotowa na przyjęcie specjalnie skoncentrowanych ampułek. Ponadto poprawia się mikrokrążenie i dotlenienie tkanek. Wyraźnie wzrasta napięcie skóry, zmarszczki mimiczne zaczynają się redukować, a owal i kontur twarzy ulega zauważalnej poprawie.

 

WSKAZANIA:

zmarszczki mimiczne,
blizny potrądzikowe,
skóra zniszczona promieniowaniem słonecznym,
cienka i mało elastyczna skóra jak również profilaktyka anti aging. 

 

EFEKTY:

intensywna regeneracja
odżywienie skóry
silne wygładzenie zmarszczek
głęboka penetracja składników aktywnych
likwidacja płytkich zmarszczek
spłycenie głębokich zmarszczek i bruzd
napięcie – lifting
przywrócenie naturalnego, zdrowego kolorytu
redukcja przebarwień
wzmocnienie odporności tkanki łącznej
poprawa owalu twarzy
zmniejszenie blizn, rozstępów, cellulitu 

 

PRZECIWWSKAZANIA:

Ciąża i okres karmienia piersią
alergie
cukrzyca
miejscowe stany zapalne (infekcje wirusowe i bakteryjne)
przyjmowanie preparatów przeciwzakrzepowych i aspiryny
choroby krwi (anemia, małopłytkowość)
choroby ogólnoustrojowe (metaboliczne, nowotwory)
skłonność do bliznowacenia
terapia Roaccutanem lub jego odpowiednikami
okres dłuższego nasłonecznienia
opryszczka w stanie aktywnym
trądzik różowaty  

 

CENA:

Twarz – 250zł

Twarz + szyja – 300zł

Twarz + szyja + dekolt – 350zł

Okolica oczu – 200zł

Skóra głowy – 200zł

Lifting bez skalpela!

Niechirurgiczne odmładzanie skóry twarzy i ciała. Jest to nowoczesna alternatywa dla operacji chirurgicznych.

Thermage wykorzystuje w swoim działaniu fale radiowe wnikające głęboko pod skórę w celu przemiany skóry na jej powierzchni i usunięciu defektów związanych ze starzeniem się. Po zabiegu uzyskujemy  wygładzenie drobnych zmarszczek, podniesienie brwi, zlikwidowanie „chomików”, wyprofilowanie linii żuchwy i wygładzenie szyi.

PRZEBIEG PROCESU:

W pierwszym etapie dochodzi do rozerwania wiązań krzyżowych w strukturach kolagenu, włókna ulegają rozluźnieniu, pogrubieniu i skróceniu co klinicznie manifestuje się naciągnięciem skóry zaraz po zabiegu.
W drugim etapie (trwającym nawet do 9 miesięcy!) pobudzone zabiegiem Thermage komórki o nazwie fibroblasty rozpoczynają wzmożoną przebudowę kolagenu, który jest odpowiedzialny za prawidłowe napięcie i elastyczność skóry.  

WSKAZANIA:

zmarszczki, bruzdy
obwisła skóra twarzy i ciała
nierówności skóry twarzy i ciała
opadanie powiek
opadające policzki „chomiki”

PRZECIWWSKAZANIA:

ciąża i karmienie piersią
metalowe implanty
wszczepione rozruszniki
choroby autoimmunologiczne
niesterydowe leki przeciwzapalne lub sterydy

EFEKTY:

przywrócenie napięcia skóry
poprawa konturu i struktury twarzy
likwidacja obwisłych policzków i podbródka
poprawa konturów oczu
zmiękczenie delikatnych linii i kurzych łapek (rezultaty niespotykane w innych zabiegach)
uniesienie opadających powiek górnych
wygładzenie zmarszczek powiek dolnych
likwidacja wiotkości skóry szyi i dekoltu
podniesienie pośladków
ściągnięcie luźnej i obwisłej skóry na powierzchniach ud i ramion oraz  kolan
ściągnięcie nadmiaru skóry z brzucha (doskonałe po ciąży lub po utracie wagi)
efekt liftingu dłoni
odmłodzenie 

 W niewielu przypadkach (mniej niż 0,05 %) mogą wystąpić opuchnięcia oraz zaczerwienienia w okolicach obszarów poddawanych zabiegowi, jednak zazwyczaj ustępują one do 24 godzin.

Rezultaty odmłodzenia mogą utrzymywać się latami, a ich trwałość zależy od stanu skóry i przebiegu naturalnego procesu starzenia. W przeciwieństwie do zabiegów laserem, zabiegi THERMAGE  są odpowiednie dla wszystkich typów i kolorów skóry oraz mogą być wykonywane o każdej porze roku.

CENA:

Twarz (czoło + policzki) – 600zł

Okolica oczu – 400zł

Okolica ust – 400zł

Owal twarzy – 500zł

Szyja – 600zł

Dekolt – 600zł

Thermage na ciało 1 partia – 600 – 2000zł

Zabieg z retinolem i wit C.

Zabieg złuszczający, który jest przeznaczony dla skóry z przebarwieniami, zmarszczkami albo trądzikiem. Dzięki połączeniu retinolu i witaminy C, zabieg nie tylko przywraca cerze jednolity koloryt, poprawia elastyczność i jędrność, ale także zmniejsza widoczność śladów pozapalnych i drobnych blizn. Dodatkowo, kuracja daje doskonały efekty odmłodzenia oraz rozświetlenia okolic oczu.

 

WSKAZANIA:

zabieg odpowiedni dla każdego rodzaju skóry (z wyjątkiem mocno unaczynionej)
może być wykonywany na twarzy, szyi, dekolcie, plecach i ramionach
zmniejsza widoczność śladów pozapalnych i drobnych blizn
zwiększa elastyczność i jędrność skóry
zmniejsza stany zapalne

 

PRZECIWWSKAZANIA:

ciąża i karmienie piersią
nowotwory
świeżo opalona skóra
opalanie przed zabiegiem
choroby bakteryjne, wirusowe, grzybicze
choroby autoimmunologiczne
ciężkie postacie trądziku
cera naczyniowa
uszkodzenia ciągłości naskórka
opryszczka w stanie aktywnym
alergia na składniki preparatu
skłonność do powstawania bliznowców
doustna terapia pochodnymi witaminy A (co najmniej pól roku przerwy)

 

EFEKTY:

rozjaśnia i redukuje przebarwienia
ujednolica koloryt skóry
stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu
nadaje cerze blasku i przywraca świeżość 

 

ZALECENIA:

Kurację wykonuje się w serii 1-6 wizyt w gabinecie, w odstępach co 3-4 tygodnie. Po około 4-10 godzinach od zakończenia zabiegu trzeba oczyścić cerę przy użyciu płynu micelarnego, a następnie zimnej wody. Później należy wmasować w czystą i osuszoną skórę resztę preparatu z wit C.
Po przeprowadzeniu kuracji nie zaleca się opalania skóry (minimum przez miesiąc), odrywania złuszczających się płatów naskórka, nakładania makijażu (minimum przez tydzień), wykonywania peelingów oraz używania preparatów z alkoholem lub kwasami AHA, BHA, PHA. Na co najmniej 2 tygodnie należy również zrezygnować z intensywnej aktywności fizycznej. Z kolei wskazane jest stosowanie kremów ochronnych z wysokim filtrem SPF 50 (przez minimum miesiąc) oraz preparatów łagodząco-regenerujących (np. Cetaphil).

 

CENA:

Twarz – 300zł

Twarz + szyja + dekolt – 350zł

To nieinwazyjna alternatywa dla między innymi chirurgicznej korekcji opadających powiek. Urządzenie wytwarza plazmę, która dociera do skóry właściwej i pobudza wytwarzanie kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Zabieg ten polega na bezpośrednim „uszkodzeniu” skóry, dzięki temu następuje wzmożona regeneracja kolagenu i elastyny.  Fala plazmowa posiada unikalną zdolność do stymulowania ciągłej poprawy stanu skóry, nawet rok po zabiegu. Procedura pobudza wytworzenie się suchej powłoki na powierzchni skóry, która złuszcza się po kilku dniach do zabiegu.

Okres regeneracji jest znacząco krótszy w porównaniu z innymi procedurami, i pielęgnacja pozabiegowa jest znacznie łatwiejsza.

 

WSKAZANIA:

Blefaroplastyka powieki górnej i dolnej
Lifting okolicy pępka
Rozstępy
Niefarmakologiczne zabiegi na trądzik
Blizny potrądzikowe
Blizny i bliznowce
Przebarwienia skóry (plamy starcze, plamy posłoneczne)
Brodawki, włókniaki, prosaki 

 

PRZECIWWSKAZANIA:

ciąża, laktacja
hemofilia
terapia retinoidami
ostra cukrzyca
rozrusznik/niewydolność serca
zakrzepica, zapalenie żył,
nadciśnienie, niedociśnienie
nowotwór (do 5 lat po terapii)

 

EFEKTY:

niwelowanie opadających powiek
redukcja zmarszczek i bruzd
redukcja blizn i rozstępów
usuwanie zmian skórnych (włókniaki, brodawki, prosaki itp)

 

CENA:

Powieki dolne – 600zł

Powieki górne – 600zł

Powieki górne + dolne –  1100zł

Plazma usuwanie zmian skórnych 1 zmiana 50-100zł

Zabiegi medycznym IPL w efektywny sposób redukują przebarwienia, ostudę, plamy posłoneczne i wątrobowe. Bezpośrednio po wykonaniu procedury dochodzi do ściemnienia zmiany, a następnie stopniowego złuszczenia, co prowadzi do jej redukcji lub zaniku. Po upływie około 2 tygodni od zakończenia kuracji skóra nabiera pięknego i jednolitego kolorytu, staje się świeża i gładka.

Przebarwienia mogą się jednak pojawić ponownie w przyszłości, ponieważ zabieg nie likwiduje skłonności do hiperpigmentacji, a jedynie usuwa jej skutki. Dlatego też bardzo ważnym elementem terapii jest profilaktyka oparta na unikaniu ekspozycji na promienie UV.

DZIAŁANIE:

redukuje piegi, ostudy, plamy posłoneczne i starcze oraz przebarwienia potrądzikowe
rozjaśnia i poprawia koloryt skóry 

ZALECENIA:

Najlepsze efekty uzyskuje się po serii od 5 do 6 zabiegów przeprowadzanych w odstępach co 2-3 tygodnie. Znaczne wydłużenie lub skrócenie czasu między kolejnymi wizytami może znacząco obniżyć skuteczność terapii.

PRZECIWWSKAZANIA:

ciąża (cały okres), karmienie piersią (pierwsze 3 miesiące)
opalenizna – powstała na skutek słońca, solarium, samoopalacza (min. 4-6 tygodni)
stosowanie kremu z: retinolem (miesiąc przed zabiegiem), witaminami C, A, E lub kwasami owocowymi (należy zaprzestać stosowania na tydzień przed zabiegiem)
zażywanie witamin A lub E oraz beta karotenu – należy zaprzestać na tydzień przed zabiegiem
leki rozrzedzające krew np.: Aspiryna, Fervex, Gripex – należy zaprzestać stosowania do 48 godzin przed zabiegiem, heparyna – 2 tygodnie przed zabiegiem
antybiotyki – nie stosować do 14 dni przed zabiegiem
antybiotyki dermatologiczne: Tetracyklina lub Roaccutane (leki na trądzik) – przerwa miedzy ostatnią dawką, a zabiegiem powinna wynieść ok. 6 miesięcy
przyjmowanie ziół światłouczulających (dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp) należy nie stosować do 7 dni przed zabiegiem
bielactwo, łuszczyca
choroby nowotworowe
epilepsja (padaczka)
opryszczka w stanie aktywnym, stan infekcji, gorączka
zakażenia bakteryjne, wirusowe, grzybicze
uczulenie na słońce – należy wykonać próbę laserową
zabiegi złuszczające, np. peeling ziarnisty lub enzymatyczny wykonane do 7 dni przed zabiegiem
kwasy, mikrodermabrazja – należy nie wykonywać do 14 dni przed zabiegiem
alkohol – nie zażywać do24h przed zabiegiem
metalowe implanty w miejscu poddawanym zabiegowi (śruby w kościach, druty, tytanowe żebra, implanty w zębach, aparat ortodontyczny)
rozrusznik serca, sztuczne serca, bajpasy, złote nici (dopiero po 2 latach), aparat słuchowy, implanty w uszach

CENA:

Twarz – 150zł

Szyja – 150zł

Dekolt – 150zł

Dłonie – 150zł

Plecy (górna lub dolna część) – 200zł

Mesopeel Modifided Jessner

to peeling chemiczny, który poprawia kondycję skóry – wygładza, wyrównuje koloryt, rozjaśnia, działa bakteriobójczo oraz eliminuje zaskórniki.

Aktywne składniki:
Kwas salicylowy 14% – jest betahydroksykwasem o właściwościach silnie lipofilowych, dzięki czemu reguluje pracę gruczołów łojowych (zmniejsza łojotok), działa komedolitycznie – wspomaga usuwanie zaskórników, oczyszcza skórę i zapobiega powstawaniu wyprysków. Znajduje zastosowanie w terapiach przeciwtrądzikowych z uwagi na silne działanie bakteriobójcze, grzybobójcze i przeciwzapalne. Ponadto kwas salicylowy stymuluje odnowę komórkową skóry, działa złuszczająco. Redukuje niedoskonałości (rozszerzone pory, drobne zmarszczki) i przebarwienia, zwiększa napięcie skóry oraz rozjaśnia jej koloryt.

Kwas mlekowy 14% – jest alfahydroksykwasem, w naturalny sposób poprawia nawilżenie skóry, indukuje syntezę ceramidów w naskórku oraz stymuluje produkcję włókien kolagenowych w skórze właściwej, dzięki czemu skóra staje się grubsza, jędrna i bardziej sprężysta. Kwas mlekowy działa również keratolitycznie, przeciwzapalnie i wybielająco (hamuje proces melanogenezy poprzez inhibicję aktywności tyrozynazy).

Kwas cytrynowy 8% – należy do grupy alfahydrokwasów. Wykazuje działanie keratolityczne, dzięki czemu usuwa przebarwienia i działa rozjaśniająco na skórę.

Wskazania:
-przywrócenie jędrności

-zwężenie porów

-ujednolicenie kolorytu

-zmiany barwnikowe

-wyrównanie kolorytu

-zmiany trądzikowe

Przeciwwskazania:

-ciąża, karmienie piersią

-infekcje skórne

-choroby nowotworowe

-skóra podrażniona, uszkodzona

-leczenie retinoidami

 

– terapia przeciw przebarwieniom i bliznom

Peeling TCA pobudza fibroblasty, stymuluje produkcję kolagenu i elastyny. Doprowadza do przebudowania skóry, zapobiegając wiotczeniu i utracie elastyczności. W zależności od potrzeb skóry można wykonać zabieg bardziej powierzchowny lub głęboki (polecany szczególnie przy 2-3 zabiegu)  Procedura peelingu TCA polega na aplikacji jednej lub kilku warstw roztworu na skórę.

Po zabiegu skóra staje się ciemniejsza, bardziej napięta, po czym naskórek pęka i złuszcza się, odsłaniając nową świeżą warstwę. Co najważniejsze nie ma strupów czy krwawienia. W trakcie procesu odnowy naskórka klientka nie odczuwa bólu.

U większości klientów aby osiągnąć najlepsze wyniki, należy wykonać (4-8) zabiegów co ok 3-4 tygodnie. Pomiędzy tymi zabiegami nie wykonujemy żadnych innych zabiegów. Program złuszczania musi być dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Peeling TCA możne być stosowany praktycznie na większość partii ciała, zwłaszcza na twarz, szyję, dekolt, plecy, ramiona, przedramiona, dłonie, kończyny dolne lub pojedyncze zmiany.

 

WSKAZANIA:

-leczenie łojotokowego zapalenia skóry
– leczenie skóry trądzikowej
– występujące na skórze zmiany potrądzikowe, blizny i przebarwienia
– zaburzenia rogowacenia skóry
– widocznie rozszerzone pory
– pojawiające się zmarszczki

 

EFEKTY:

skutecznie spłyca rozstępy, świeże blizny pourazowe
zmniejszenie zmarszczek i bruzd,
redukcja blizn potrądzikowych, rogowacenia starczego,
redukcja trądziku grudkowo-krostnego,
rozjaśnienie lub usunięcie przebarwień,
wygładzenie zmarszczek 

 

PRZECIWWSKAZANIA:

stany zapalne tkanki łącznej
infekcje skórne w fazie aktywnej np. opryszczka
skłonność do powstawania bliznowców i keloidów
ciąża i karmienie piersią
leczenie retinoidami (czas w trakcie leczenia, jak i po ukończeniu ok 6 miesięcy)
alergie skórne
skóra podrażniona, uszkodzona (nadżerki, przeczosy, otarcia, podrażnienia słoneczne)
cera delikatna, wrażliwa i naczyniowa 

 

POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU:

bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i obrzęknięta,
klient może odczuwać mrowienie, szczypanie i suchość skóry,
zaczerwienienie może utrzymywać się do 24h, po tym czasie skóra delikatnie zmienia kolor na brązowy nadając przy tym uczucie ściągnięcia,
po ok 3 dniu po zabiegu zaczyna się proces złuszczania, który trwa od 3 do 5 dni,
okres pełnej odnowy to 10-14 dni, w tym czasie nie wykonujemy makijażu,
po zabiegu należy przestrzegać higieny, skórę przemywać delikatnym preparatem myjącym,
2-3 razy dziennie należy aplikować gojący krem regener max i krem z filtrem SPF50
przez ok 1 miesiąc nie należy eksponować skóry na słońce,
pod żadnym pozorem nie należy zdrapywać martwego, złuszczającego się naskórka ani strupków,
nie wolno pocierać, drapać skóry poddanej zabiegowi, grozi to powstaniem blizn przebarwień,
po zakończeniu procesu złuszczania można powrócić do stosowania wszystkich preparatów pielęgnacyjnych 

 

ZALECENIA:

Na tydzień przed peelingiem nie należy stosować: mikrodermabrazji, preparatów drażniących skórę twarzy.
Mężczyźni nie powinni golić się dzień przed zabiegiem.
Nie należy opalać się co najmniej 3 tygodnie przed zabiegiem.
Na ok 1-2 miesięcy przed zabiegiem stosować filtr UVA i UVB.
Na ok 1-2 miesięcy należy stosować produkty blokujące powstawanie barwnika w skórze (np. z kwasem kojowym, arbutyną) aby zminimalizować ryzyko powstania przebarwień.
Stosowanie specjalistycznej ochrony (krem Regener Max) 2-3 razy dziennie.
Nie należy używać szorstkich myjek, ani polewać wodą miejsca objętego zabiegiem.
Preparaty do skóry delikatnie nakładamy, wklepujemy – NIE POCIERAMY.
Najlepiej utrzymywać skórę wilgotną, natłuszczoną, nie wolno dotykać twarzy (wyjątek to nakładanie preparatu).
Ponadto należy unikać pocenia, czyli wszelkiej aktywności fizycznej, sauny do momentu wyłuszczenia się naskórka.
Spanie – zalecane spanie na plecach, unikanie wycierania twarzy w poduszkę

 

CENA:

TCA 35% twarz – 350zł
TCA 35% szyja – 200zł
TCA 35% dekolt – 200zł
TCA 35% twarz, szyja, dekolt – 500zł
Pojedyncza zmiana -150zł
TCA 35% plecy (górna lub dolna część) – 400zł
TCA 35% rozstępy – od 150zł +

Kwas TCA – kwas trójchlorooctowy to pochodna kwasu octowego. W zależności od stężenia powoduje słabszy lub silniejszy złuszczanie się naskórka, dzięki czemu skóra ulega rewitalizacji – również poprzez stymulacje fibroblastów do produkcji kolagenu. Peeling TCA jest najsilniejszą kwasem organicznym stosowanym do zabiegów złuszczania naskórka. Polecany jest dla cery tłustej, łojotokowej, ze zmianami trądzikowymi lub potrądzikowymi, a także dla skóry z widocznymi oznakami starzenia.

 

WSKAZANIA:

do każdego typu skóry
II i III stadium starzenia się skóry; umiarkowane objawy fotostarzenia, drobne i średnio głębokie zmarszczki, ziemisty koloryt
rozjaśnienie powierzchniowych przebarwień
redukcja drobnych, powierzchniowych blizn potrądzikowych
do stosowania w przypadku trądziku zaskórnikowego

 

PRZECIWWSKAZANIA:

Ciąża i laktacja
Leczenie pochodnymi witaminy A (do 12 miesięcy od zakończenia leczenia)
Infekcje bakteryjne w obrębie skóry poddawanej zabiegowi
Infekcje wirusowe np. aktywna opryszczka, brodawki płaskie
Przebyta radioterapia lub chemioterapia
Choroby serca, nerek i wątroby
Skłonność do powstawania bliznowców

 

EFEKTY:

zlikwidowanie drobnych zmarszczek,
wyrównanie kolorytu skóry,
regeneracja skóry,
spłycenie blizn potrądzikowych,
rozjaśnienie przebarwień.

 

CENA:

TCA Soft twarz – 300zł

TCA Soft twarz, szyja – 400zł

TCA Soft twarz, szyja, dekolt – 450zł

TCA Soft (plecy całość) – 400zł

TCA Soft(plecy część górna lub dolna) – 350zł

Endermolift to doskonała metoda na nieinwazyjne odmłodzenie skóry twarzy, szyi i dekoltu. Ujędrnienie i wygładzenie skóry odbywa się w tym wypadku, dzięki wykorzystaniu mechanicznego masażu, opatentowanego przez francuską markę LPG. Mechaniczny masaż działa na przyczyny utraty gęstości i starzenia się skóry. Przez wielowymiarową stymulację komórkową w tkankach, zwiększa syntezę kwasu hialuronowego, pobudza produkcję elastyny jak również spowalnia rozpad włókien kolagenowych dzięki czemu zauważymy poprawę jej napięcia i nie tylko.

 

WSKAZANIA:

Poszarzała cera o nierównomiernym kolorycie.
Potrzeba poprawienia owalu twarzy.
Zmarszczki
Pozbawiona jędrności skóra szyi i dekoltu
Podwójny podbródek.
Obrzęki, zasinienia i “worki” pod oczami.

 

PRZECIWWSKAZNIA:

Infekcje i stany zapalne skóry.
Choroby autoimmunologiczne.
Nowotwory.
Opryszczka.
Zapalenie żył.
Bielactwo.

 

EFEKTY:

+ 80% wzrostu syntezy kwasu hialuronowego,
+ 46% wzrostu produkcji włókien elastynowych,
+ 21% poprawy zagęszczenia skóry,
+23% spowolnienia rozpadu włókien kolagenowych.

 

CENA:

Endermolift LPG ® –  twarz / szyja / dekolt / biust – 120zł

Karboksyterapia to rewolucyjny zabieg w kosmetologii, uznawany za przełom w medycynie estetycznej. To idealne rozwiązanie na pobudzenie naturalnych procesów zachodzących w naszym organizmie, które często są uśpione poprzez starzenie się, nieprawidłowe odżywianie, brak aktywności fizycznej i stresujący styl życia. Jego istotą jest śródskórne podanie medycznego dwutlenku węgla, przy wykorzystaniu specjalnego urządzenia, które kontroluje ciśnienie i przepływ gazu..

 

DZIAŁANIE:

Dwutlenek węgla naturalnie występuje w naszym organizmie przede wszystkim jako efekt metabolizmu komórkowego i przyczynia się do rozszerzania naczyń krwionośnych. Po zdeponowaniu dodatkowej ilości gazu w tkance, naczynia krwionośne gwałtownie się rozszerzają, a przepływ krwi zostaje zwiększony. Wówczas hemoglobina zawarta w czerwonych krwinkach zaczyna uwalniać atomy tlenu, jednocześnie łącząc się z wychwyconym dwutlenkiem węgla. W ten sposób CO2 aktywuje procesy oczyszczające, odżywcze i poprawy struktury kolagenu komórek skóry, dając wyraźny i trwały efekt ujędrnienia i poprawy elastyczności skóry.

 

ZASTOSOWANIE:

Karboksyterapia może być zastosowana dla poprawy wyglądu skóry oraz zwiększenia jej elastyczności oraz jędrności. Opadające powieki, kurze łapki, zwiotczenie skóry, rozstępy i blizny – temu wszystkiemu zapobiec mogą zabiegi. Będą one pomocne również dla osób cierpiących na zmiany naczyniowe, trudno gojące się rany, czy łysienie. Jednocześnie nie powinny go stosować między innymi kobiety w ciąży, osoby będące w trakcie terapii nowotworowej oraz osoby cierpiące na autoimmunoagresję, poważne choroby serca, chorobową ciężką niewydolność nerek i płuc.

 

ZALETY:

-precyzyjne dawkowanie dwutlenku węgla, możliwe jest ustawienie maksymalnej ilości podawanego w jednym zabiegu dwutlenku węgla.

-aparat  wyposażony jest w programy z redukcją bólu dla podniesienia komfortu klientów

-dwutlenek węgla jest podgrzewany wbudowanym podgrzewaczem dla podniesienia komfortu zabiegu.

 

ZALECENIA:

W ramach kuracji wykonuje się od 8 do 12 zabiegów, w odstępach 2 tygodni. Częstotliwość jest uzależniona od rodzaju i lokalizacji obszaru poddawanego infuzji.

Najlepsze rezultaty przynosi połączenie karboksyterapii z innymi kuracjami, np. mezoterapią igłową lub mikroigłową, falami radiowymi, drenażem limfatycznym czy też ultradźwiękami. Ponadto, infuzja CO2 stanowi świetnie przygotowanie do liposukcji chirurgicznej.

W przypadku wystąpienia opuchlizny w okolicach oczu, można stosować zimny napar z czarnej herbaty.

 

PRZECIWWSKAZANIA:

ciąża
choroby serca
ostra niewydolność nerek
ostra niewydolność płuc
ciężkie nadciśnienie tętnicze
leczenie inhibitorami anhydrazy węglanowej
bakteryjne, wirusowe, grzybicze zmiany na skórze
niewydolność układu oddechowego
ciężka anemia
wiek poniżej 12 lat
cukrzyca
niedawno przebyty zawał serca
ostre, zakrzepowe zapalenie żył
soczewki
jaskra

 

CENA:

Karboksyterapia – UDA-350zł

Karboksyterapia – ROZSTĘPY- 50zł-300zł

Karboksyterapia – BRZUCH – 200zł

Karboksyterapia – BOCZKI – 150zł

Karboksyterapia – DŁONIE – 150zł

Karboksyterapia – BIUST – 180zł

Karboksyterapia – SZYJA – 100zł

Karboksyterapia – POŚLADKI – 180zł

Karboksyterapia skóry głowy – 200zł

Karboksyterapia – DEKOLT – 100zł

Karboksyterapia – KOLANA – 100zł

Karboksyterapia – RAMIONA – 150zł

Karboksyterapia – BRZUCH+BOCZKI – 300zł

Karboksyterapia – GÓRNA POWIEKA – 80zł

Karboksyterapia – UDA + POŚLADKI – 500zł

Karboksyterapia – OCZY i TWARZ – 250zł

Karboksyterapia – WIOTKOŚĆ UDA WEWNĘTRZNEGO – 200zł

Karboksyterapia – OCZY+TWARZ+SZYJA – 300zł

Karboksyterapia – Pakiet 5 zabiegów – 800zł

Laserowy peeling węglowy nazywany jest potocznie zabiegiem „Black Doll”. Wykonywany jest przy zastosowaniu wysokoenergetycznego lasera Nd:YAG Q-Switch, emitującego światło o długości fali 1064nm.  Podczas zabiegu drobinki węgla wnikają w najdrobniejsze nierówności, zagłębienia oraz pory i absorbują energię światła laserowego. Połączenie efektów fotoablacji zewnętrznej warstwy naskórka wraz z jego niedoskonałościami oraz fototermolizy powodują oczyszczenie i zwężenie porów skóry, ujednolicenie kolorytu, stymulację produkcji kolagenu, zmniejszenie stanów zapalnych, stymulację komórek skóry do odbudowy oraz ustabilizowanie wydzielania sebum.

 

WSKAZANIA:

drobne zmarszczki
nadmierne wydzielanie sebum
pozbawiona elastyczności skóra na skutek fotostarzenia
przebarwienia
rozszerzone pory
skóra z oznakami starzenia
wągry, pryszcze, krostki i grudki
wszystkie rodzaje trądziku pospolitego
ziemista lub szorstka cera. 

 

EFEKTY :

oczyszczenie powierzchni skóry i zatkanych porów
poprawa elastyczności skóry
redukcja zaczerwienienia przy stanie zapalnym trądziku
stymulacja regeneracji i odnowy skóry
ujednolicenie i rozjaśnienie kolorytu skóry
usunięcie przebarwień
usunięcie zaskórników otwartych i zamkniętych, pryszczy, krostek i grudek
wygładzenie drobnych zmarszczek
zmniejszenie łojotoku i wspomagająco przy leczeniu trądziku
zwężenie rozszerzonych porów.

 

PRZECIWWSKAZANIA:

ciąża i laktacja
alergia na znieczulenie miejscowe, antybiotyk lub inny podawany lek
choroba nowotworowa, radioterapia lub chemioterapia
choroby tkanki łącznej
cukrzyca
skóra wrażliwa na światło lasera
opryszczka w stanie aktywnym, zakażenia bakteryjne, wirusowe, grzybicze
stan infekcji, gorączka

 

CENA:

Twarz – 200zł

Szyja – 150zł

Dekolt – 150zł

Plecy – 300zł

Twarz + szyja + dekolt – 300zł

ER MEDICA posiada najnowocześniejszy laser do usuwania tatuaży, przebarwień i makijażu permanentnego. Czas trwania impulsu lasera w trybie Q-switched jest krótszy od czasu relaksacji termicznej tkanek skóry – nie powoduje więc żadnych uszkodzeń w otoczeniu tkanki. Ponadto, wysoka moc szczytowa umożliwia bardzo skuteczne dostarczanie energii do melaniny i barwnika. Wśród istniejących laserów medycznych, laser 1064nm przenika najgłębiej, a więc jest używany do leczenia głębokich zmian chorobowych pigmentu w skórze właściwej, takich jak znamię Ota. Nd:YAG z 532nm umożliwia powierzchowne wpływanie na pigmentowe zmiany naskórka. Nd:YAG o długości fali zarówno 1064nm jak i 532nm jest powszechnie stosowany do wszystkich zmian pigmentowych skóry.

 

Jak przygotować się do zabiegu:

Przed zabiegiem usuwania tatuażu nie należy przyjmować suplementów diety mogących zawierać substancje światłouczulające np. skrzyp, pokrzywa, dziurawiec, duże ilości nagietka, rumianku. Zabiegu nie wykonuje się również podczas i zaraz po antybiotykoterapii. Przeciwwskazaniem jest też świeżo opalona skóra. Po zabiegu w miejscu działania lasera pojawia się zaczerwienienie, swędzenie i strupki. Przez pierwsze 24h nie należy moczyć obszaru poddanego zabiegowi.  Zaleca się stosowanie Panthenolu w piance i natłuszczanie np. kremem Lipobase. Konieczna jest ochrona przed słońcem, unikanie solarium i samoopalaczy.

 

WSKAZANIA:

przebarwienia  (posłoneczne, piegi, typu Café-Au-Lait ,Nevus Spilus)
przebarwienia hemosyderynowe
tatuaże ( pigment czarny, niebieski, brązowy)
kolorowe tatuaże (pigment czerwony, pomarańczowy, fioletowy)
skórne zmiany barwnikowe (znamię Ota,  Beckera, PIH, Melasma)
makijaż permanentny 

 

EFEKTY:

Usunięcie przebarwień  (posłoneczne, piegi, typu Café-Au-Lait ,Nevus Spilus)
Usunięcie przebarwień chemosyderynowych
Usunięcie tatuaży ( pigment czarny, niebieski, brązowy)
Usunięcie kolorowych tatuaży (pigment czerwony, pomarańczowy, fioletowy)
Usunięcie skórnych zmian barwnikowych (znamię Ota,  Beckera, PIH, Melasma)
Usunięcie makijażu permanentnego ust, brwi, kresek 

 

PRZECIWWSKAZANIA:

Ciąża i karmienie piersią
Świeżo opalona skóra
Skóra bardzo wrażliwa
Rozrusznik serca
Choroby nowotworowe
Choroby tkanki łącznej
Cukrzyca
Skłonność do powstawania blizn (głównie przerostowych i keloidów)
Terapia doustną izotretinoina i okres 3 miesięcy po zakończeniu

 

CENA:

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego ust / brwi – 200zł

 

Laserowe usuwanie tatuażu (czarny) mały – 200zł

Laserowe usuwanie tatuażu (czarny) średni – 300zł

Laserowe usuwanie tatuażu (czarny) duży – 500zł-800zł

 

Laserowe usuwanie tatuażu (kolorowy) mały – 250zł

Laserowe usuwanie tatuażu (kolorowy) średni – 350zł

Laserowe usuwanie tatuażu (kolorowy) duży – 500zł

Laserowe leczenie grzybicy paznokci  polega na naświetlaniu płytki paznokcia głowicą lasera. Podczas zabiegu głowica lasera nie dotyka powierzchni, tylko przesuwa się nad nią na wysokości ok. 1-2 cm. Odpowiednio dostosowane parametry systemu oddziałują termicznie na strzępki grzyba, doprowadzając do ich zniszczenia. Po serii zabiegów musimy dać sobie czas by zaobserwować pełny efekt zabiegów, gdyż zmieniona przez grzyba płytka musi powoli powrócić do zdrowego wyglądu. Zabieg jest sterylny więc nie ma obawy o dalsze przenoszenie choroby.

Zabieg jest prosty, szybki, bezbolesny i sukcesywnie usuwa infekcję grzybiczą bez żadnych efektów ubocznych.

ZALETY:

brak efektów ubocznych w porównaniu z terapią lekami doustnymi
szybszy czas leczenia, efekty widoczne już po paru tygodniach
osiągana wyższa skuteczność terapii

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU:

przez 4 tygodnie przed wizytą w gabinecie pacjent nie powinien się opalać ani naturalnie, ani w solarium, na tydzień przed laseroterapią nie należy poddawać się peelingom (złuszczać skóry), wstrzymanie się od przyjmowania niektórych leków – w tym sterydów, antykoagulantów (leków obniżających krzepliwość krwi jak np. aspiryna), ziół typu dziurawiec i nagietek oraz kremów z retinolem, w dniu laseroterapii nie wolno spożywać alkoholu, zaleca się zdezynfekowanie obuwia.

CZĘSTOTLIWOŚĆ:

Zalecane jest wykonanie około 7 zabiegów:  4 zabiegi w odstępach 1 tygodnia, a następnie 3 zabiegi w odstępach miesiąca.

PRZECIWWSKAZANIA:

Ciąża, laktacja
Skóra opalona
Nowotwór
Zioła (dziurawiec, nagietek, herbaty ziołowe, skrzyp)
Tetracykliny, izotretynoina – odstęp 6 miesięcy
Cukrzyca
Zażywanie antykoagulantów

CENA:

Leczenie grzybicy skóry i paznokci – 150 PLN

Leczenie trądziku za pomocą medycznego IPL przynosi fantastyczne rezultaty estetyczne, zwłaszcza w przypadku trądziku zapalnego. Zabieg nie niesie ze sobą niebezpieczeństwa wystąpienia efektów ubocznych, które mogą pojawić się w trakcie stosowania leków miejscowych lub doustnych.

Technologia IPL stosowana przy leczeniu trądziku namierza i niszczy bakterie skórne odpowiedzialne za jego powstawanie, co przeciwdziała tworzeniu się przyszłych ognisk zapalnych na skórze twarzy, klatki piersiowej czy pleców.

DZIAŁANIE:

zabija bakterie powodujące trądzik
przeciwdziała nawrotom dolegliwości
zmniejsza wydzielanie sebum
oczyszcza skórę

ZALECENIA:

Zalecamy serię 3-6 zabiegów przeprowadzanych w odstępach 7-dniowych. Znaczne wydłużenie lub skrócenie czasu między kolejnymi wizytami może znacząco obniżyć efektywność kuracji.

POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU :

– unikanie opalania się przez ok 4 tygodnie

-stosowanie kremów z wysokim filtrem (SPF 30,50)
-odradzamy wykonywanie peelingów
-jeśli skóra jest zaczerwieniona lub odczuwamy pieczenie, polecamy stosowanie panthenolu lub alantanu w kremie
-po zabiegu warto intensywnie nawilżać skórę
-na kilka dni należy zrezygnować z sauny, basenu oraz gorących kąpieli
-do kilku dni po redukcji trądziku niewskazane jest stosowanie preparatów na bazie alkoholu

PRZECIWWSKAZANIA:

ciąża (cały okres), karmienie piersią (pierwsze 3 miesiące)
opalenizna – powstała na skutek słońca, solarium, samoopalacza (min. 4-6 tygodni)
stosowanie kremu z: retinolem (miesiąc przed zabiegiem), witaminami C, A, E lub kwasami owocowymi (należy zaprzestać stosowania na tydzień przed zabiegiem)
zażywanie witamin A lub E oraz beta karotenu – należy zaprzestać na tydzień przed zabiegiem
leki rozrzedzające krew np.: Aspiryna, Fervex, Gripex – należy zaprzestać stosowania do 48 godzin przed zabiegiem, heparyna – 2 tygodnie przed zabiegiem
antybiotyki – nie stosować do 14 dni przed zabiegiem
antybiotyki dermatologiczne: Tetracyklina lub Roaccutane (leki na trądzik) – przerwa miedzy ostatnią dawką, a zabiegiem powinna wynieść ok. 6 miesięcy
przyjmowanie ziół światłouczulających (dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp) należy nie stosować do 7 dni przed zabiegiem
obecność zmian barwnikowych, przerośnięte pieprzyki
bielactwo, łuszczyca, skłonności do bliznowacenia
cukrzyca – głównie przy zaburzeniach odczucia bólu
choroby nowotworowe
epilepsja (padaczka)
nadciśnienie nieleczone lub nieunormowane
stosowanie hormonów, antykoncepcji, HTZ, operacje, zabiegi chirurgiczne w ciągu 3 ostatnich miesięcy
opryszczka w stanie aktywnym, stan infekcji, gorączka
zakażenia bakteryjne, wirusowe, grzybicze
uczulenie na słońce – należy wykonać próbę laserową
zabiegi złuszczające, np. peeling ziarnisty lub enzymatyczny wykonane do 7 dni przed zabiegiem
kwasy, mikrodermabrazja – należy nie wykonywać do 14 dni przed zabiegiem
preparat Botox, kwas hialuronowy lub preparat o podobnym działaniu – 3 miesiące przed zabiegiem
alkohol – nie zażywać do 24h przed zabiegiem
metalowe implanty w miejscu poddawanym zabiegowi (śruby w kościach, druty, tytanowe żebra, implanty w zębach, aparat ortodontyczny)
rozrusznik serca, sztuczne serca, bajpasy, złote nici (dopiero po 2 latach), aparat słuchowy, implanty w uszach

CENA:

Twarz – 150zł

Szyja – 150zł

Dekolt – 150zł

Plecy (górna lub dolna część) – 200zł

Zamykanie naczynek medycznym IPL to jedna z metod leczenia cery naczynkowej stosowanych w kosmetologii. Polega na naświetlaniu zmiany miejsce przy miejscu lub punktowo w zależności od problemu. Emitowana wówczas energia świetlna jest pochłaniana przez hemoglobinę i zamieniana na ciepło, podnosząc jednocześnie temperaturę krwi. Następuje koagulacja i uszkodzenie ściany naczynka, a następnie jego samoistnie usunięcie z organizmu. Technologia IPL pozwala na terapię naczyń położonych powierzchniowo oraz tych umiejscowionych głębiej.

Zabieg stanowi bardzo dobrą profilaktykę w przypadku skóry płytko unaczynionej, wrażliwej i skłonnej do powstawania rumienia. Jest także stosowany przy zapobieganiu trądzikowi różowatemu.
Każdą wizytę rozpoczynamy od wywiadu przeprowadzonego przez doświadczonego kosmetologa. Ocenia on wówczas stan i typ skóry oraz poziom jej unaczynienia – od tych czynników uzależniony jest prawidłowy dobór parametrów lasera. Widocznych efektów możemy się spodziewać już po kilku spotkaniach.

DZIAŁANIE:

skutecznie redukuje zmiany naczyniowe skóry
zamyka naczynka dzięki koagulacji hemoglobiny zawartej we krwi
znajduje zastosowanie w profilaktyce rumienia i trądziku różowatego 

POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU:

-unikanie opalania się przez ok 4 tygodnie,

-stosowanie kremów z wysokim filtrem (SPF 30,50)
-odradzamy wykonywanie peelingów
-jeśli skóra jest zaczerwieniona lub odczuwamy pieczenie, polecamy stosowanie panthenolu lub alantanu w kremie
-po zabiegu warto intensywnie nawilżać skórę
-na kilka dni należy zrezygnować z sauny, basenu oraz gorących kąpieli
-do kilku dni po zamykaniu naczynek niewskazane jest stosowanie preparatów na bazie alkoholu

PRZECIWWSKAZANIA:

ciąża (cały okres), karmienie piersią (pierwsze 3 miesiące)
opalenizna – powstała na skutek słońca, solarium, samoopalacza (min. 4-6 tygodni)
stosowanie kremu z: retinolem (miesiąc przed zabiegiem), witaminami C, A, E lub kwasami owocowymi (należy zaprzestać stosowania na tydzień przed zabiegiem)
zażywanie witamin A lub E oraz beta karotenu – należy zaprzestać na tydzień przed zabiegiem
leki rozrzedzające krew np.: Aspiryna, Fervex, Gripex – należy zaprzestać stosowania do 48 godzin przed zabiegiem, heparyna – 2 tygodnie przed zabiegiem
antybiotyki – nie stosować do 14 dni przed zabiegiem
antybiotyki dermatologiczne: Tetracyklina lub Roaccutane (leki na trądzik) – przerwa miedzy ostatnią dawką, a zabiegiem powinna wynieść ok. 6 miesięcy
przyjmowanie ziół światłouczulających (dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp) należy nie stosować do 7 dni przed zabiegiem
bielactwo, łuszczyca
choroby nowotworowe
epilepsja (padaczka)
opryszczka w stanie aktywnym, stan infekcji, gorączka
zakażenia bakteryjne, wirusowe, grzybicze
uczulenie na słońce – należy wykonać próbę laserową
zabiegi złuszczające, np. peeling ziarnisty lub enzymatyczny wykonane do 7 dni przed zabiegiem
kwasy, mikrodermabrazja – należy nie wykonywać do 14 dni przed zabiegiem
alkohol – nie zażywać do24h przed zabiegiem
metalowe implanty w miejscu poddawanym zabiegowi (śruby w kościach, druty, tytanowe żebra, implanty w zębach, aparat ortodontyczny)
rozrusznik serca, sztuczne serca, bajpasy, złote nici (dopiero po 2 latach), aparat słuchowy, implanty w uszach

CENA:

Twarz – 150zł

Szyja – 150zł

Dekolt – 150zł

Łydka – 150zł

Udo – 150zł

Łydki + uda – 350zł

PROTOKÓŁ:

4-6 zabiegów w odstępach 2-tygodniowych.

Znaczne wydłużenie lub skrócenie czasu między kolejnymi wizytami może znacząco obniżyć skuteczność kuracji.

Fotoodmładzanie to idealny zabieg spowalniający procesy starzenia. W kompleksowy sposób redukuje objawy takie jak: utratę jędrności, drobne zmarszczki, przebarwienia, plamy posłoneczne, piegi, rozszerzone naczynka czy zaczerwienienia. Zamienia ono hemoglobinę (rozszerzone naczynka, rumień) lub melaninę (przebarwienia) na ciepło, które niszczy uszkodzone komórki, a te położone głębiej pobudza do wytwarzania kolagenu. Podczas trwania zabiegu skracają się i przebudowują włókna kolagenowe, a skóra zostaje pobudzona do rozpoczęcia naturalnego procesu leczenia. Efektem jest bardziej napięta i jędrna skóra. Po za tym można zauważyć zmniejszenie rozszerzonych porów i wygładzenie drobnych zmarszczek.

Dzięki unikatowej, chłodzącej głowicy urządzenia, zabiegi zapewniają maksymalną efektywność i bezpieczeństwo. Już po kilku wizytach można spodziewać się widocznej poprawy stanu skóry.

DZIAŁANIE:

w sposób kompleksowy redukuje wszystkie objawy starzenia się skóry
aktywizuje naturalne procesy regeneracji skóry
redukuje zmiany naczyniowe oraz wszelkiego rodzaju zmiany pigmentowe 

POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU :

– unikanie wystawiania na słońce miejsca po zabiegu przez ok 4 tygodnie

– stosowanie kremów z wysokim filtrem (SPF 30,50)
-odradzamy wykonywanie peelingów
-jeśli skóra jest zaczerwieniona lub odczuwamy pieczenie, zaleca się stosowanie panthenolu lub alantanu w kremie
-po zabiegu warto intensywnie nawilżać skórę
-na kilka dni należy zrezygnować z sauny, basenu oraz gorących kąpieli
-do kilku dni po fotoodmładzaniu niewskazane jest stosowanie preparatów na bazie alkoholu

PRZECIWWSKAZANIA:

ciąża (cały okres), karmienie piersią (pierwsze 3 miesiące)
opalenizna – powstała na skutek słońca, solarium, samoopalacza (min. 4-6 tygodni)
stosowanie kremu z: retinolem (miesiąc przed zabiegiem), witaminami C, A, E lub kwasami owocowymi (należy zaprzestać stosowania na tydzień przed zabiegiem)
zażywanie witamin A lub E oraz beta karotenu – należy zaprzestać na tydzień przed zabiegiem
leki rozrzedzające krew np.: Aspiryna, Fervex, Gripex – należy zaprzestać stosowania do 48 godzin przed zabiegiem, heparyna – 2 tygodnie przed zabiegiem
antybiotyki – nie stosować do 14 dni przed zabiegiem
antybiotyki dermatologiczne: Tetracyklina lub Roaccutane (leki na trądzik) – przerwa miedzy ostatnią dawką, a zabiegiem powinna wynieść ok. 6 miesięcy
przyjmowanie ziół światłouczulających (dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp) należy nie stosować do 7 dni przed zabiegiem
obecność zmian barwnikowych, przerośnięte pieprzyki
bielactwo, łuszczyca, skłonności do bliznowacenia
cukrzyca – głównie przy zaburzeniach odczucia bólu
choroby nowotworowe
epilepsja (padaczka)
nadciśnienie nieleczone lub nieunormowane
stosowanie hormonów, antykoncepcji, HTZ, operacje, zabiegi chirurgiczne w ciągu 3 ostatnich miesięcy
opryszczka w stanie aktywnym, stan infekcji, gorączka
zakażenia bakteryjne, wirusowe, grzybicze
uczulenie na słońce – należy wykonać próbę laserową
zabiegi złuszczające, np. peeling ziarnisty lub enzymatyczny wykonane do 7 dni przed zabiegiem
kwasy, mikrodermabrazja – należy nie wykonywać do 14 dni przed zabiegiem
preparat Botox, kwas hialuronowy lub preparat o podobnym działaniu – 3 miesiące przed zabiegiem
alkohol – nie zażywać do 24h przed zabiegiem
metalowe implanty w miejscu poddawanym zabiegowi (śruby w kościach, druty, tytanowe żebra, implanty w zębach, aparat ortodontyczny)
rozrusznik serca, sztuczne serca, bajpasy, złote nici (dopiero po 2 latach), aparat słuchowy, implanty w uszach

CENA:

Twarz – 150zł

Szyja – 150zł

Dekolt – 150zł

Dłonie – 150zł

 

PROTOKÓŁ:

4-6 zabiegów w odstępach 3-tygodniowych.

Znaczne wydłużenie lub skrócenie czasu między kolejnymi wizytami może znacząco obniżyć skuteczność kuracji.

System SHR (Super Hair Removal)  to technologia „IN MOTION” polegająca na emisji światła w postaci  jednakowych impulsów prostokątnych o stałej energii z dużą częstotliwością błysków – do dziesięciu błysków na sekundę. Podczas emisji szybkich błysków głowicę SHR przesuwa się po skórze, przekazując ciepło do skóry z dużą częstotliwością, dlatego zabiegi te nazywa się IN MOTION – W RUCHU. Praca w systemie IN MOTION umożliwia wykonywanie szybkich i skuteczniejszych zabiegów epilacji niż tradycyjna metoda IPL.

Epilacja SHR łączy w sobie technologię laserową i korzyści wynikające z zastosowania metody pulsacyjnego światła. Metoda ta jest bardziej przyjemna niż w przypadku konwencjonalnych systemów, a skór jest lepiej chroniona, ponadto zabieg charakteryzuje się większą, niż w przypadku innych sposobów depilacji, skutecznością w usuwaniu włosów jasnych. Może być także stosowany w przypadku ciemniejszej karnacji.

 

ZALETY :

zminimalizowanie dyskomfortu bólowego,
kompleksowość- usuwa wszystkie kolory włosów, od czarnego, po rude i jasny blond,
odpowiedni dla wszystkich typów karnacji,
eliminacja problemu wrastających włosków już po pierwszym zabiegu,
dokładność,
szybkość,
bezpieczeństwo również przy opalonej skórze.
skuteczność,
spersonalizowanie parametrów zabiegu w zależności od koloru włosa, karnacji skóry, płci oraz odczuć Klienta. 

 

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU:

Na wybranej partii ciała należy zachować minimalny odrost włosa: włos przebity przez skórę, wyczuwalny pod palcem o maksymalnej długości 2 milimetrów (włos ogolony maszynką 2 dni przed zabiegiem)

Należy nie opalać skóry na około miesiąc przed zabiegiem. Nie należy stosować kosmetyków oraz zabiegów z kwasami AHA, BHA, PHA na miesiąc przed zabiegiem (na epilowanej partii ciała). Należy zachować abstynencję w dniu zabiegu.

 

WSKAZANIA:

Epilacja Laserowa SHR jest przeznaczona dla osób:o skórze wrażliwej i delikatnej, którą łatwo podrażnia golenie maszynką, wosk, depilator, kremy itp, z zaburzeniami hormonalnymi niosącymi za sobą obfite owłosienie z tendencją do wrastania włosków pod skórę oraz zapaleń okołomieszkowych skóry, uprawiających sport: kolarstwo, pływanie, taniec, chcących posiadać zawsze gładką skórę bez codziennego wysiłku pozbywania się owłosienia domowymi metodami.

 

ZALECENIA:

Zalecamy wykonanie 5-8 zabiegów w odstępach 4-8-tygodniowych. Znaczne wydłużenie lub skrócenie czasu między kolejnymi wizytami może wyraźnie obniżyć skuteczność wykonywanej depilacji.

-unikanie opalania w trakcie kuracji oraz 4 tygodnie od ostatniego zabiegu,

-stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym o faktorze min. SPF 30

-stosowanie kremów łagodzących (Alantan, B-panthen, Panthenol),

-nawilżanie skóry

-zakaz stosowania kremów na bazie alkoholu, kwasów, preparatów z retinoidami (retinol) w trakcie kuracji  oraz 4 tygodnie od ostatniego zabiegu.

-na kilka dni należy zrezygnować z sauny, basenu oraz gorących kąpieli

 

PRZECIWWSKAZANIA:

ciąża (cały okres), karmienie piersią (pierwsze 3 miesiące)
opalenizna – powstała na skutek słońca, solarium, samoopalacza (min. 4-6 tygodni)
stosowanie kremu z: retinolem (miesiąc przed zabiegiem), witaminami C, A, E lub kwasami owocowymi (należy zaprzestać stosowania na tydzień przed zabiegiem)
zażywanie witamin A lub E oraz beta karotenu – należy zaprzestać na tydzień przed zabiegiem
leki rozrzedzające krew np.: Aspiryna, Fervex, Gripex – należy zaprzestać stosowania do 48 godzin przed zabiegiem, heparyna – 2 tygodnie przed zabiegiem
antybiotyki – nie stosować do 14 dni przed zabiegiem
antybiotyki dermatologiczne: Tetracyklina lub Roaccutane (leki na trądzik) – przerwa miedzy ostatnią dawką, a zabiegiem powinna wynieść ok. 6 miesięcy
przyjmowanie ziół światłouczulających (dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp) należy nie stosować do 7 dni przed zabiegiem
obecność zmian barwnikowych, przerośnięte pieprzyki
bielactwo, łuszczyca, skłonności do bliznowacenia
cukrzyca – głównie przy zaburzeniach odczucia bólu
choroby nowotworowe
epilepsja (padaczka)
nadciśnienie nieleczone lub nieunormowane
stosowanie hormonów, antykoncepcji, HTZ, operacje, zabiegi chirurgiczne w ciągu 3 ostatnich miesięcy
opryszczka w stanie aktywnym, stan infekcji, gorączka
zakażenia bakteryjne, wirusowe, grzybicze
ekstrakcja zęba w ciągu 4 ostatnich tygodni
uczulenie na słońce – należy wykonać próbę laserową
zabiegi złuszczające, np. peeling ziarnisty lub enzymatyczny wykonane do 7 dni przed zabiegiem
kwasy, mikrodermabrazja – należy nie wykonywać do 14 dni przed zabiegiem
preparat Botox, kwas hialuronowy lub preparat o podobnym działaniu – 3 miesiące przed zabiegiem
alkohol – nie zażywać do 24h przed zabiegiem
miesiączka w dniu zabiegu (zabieg w okolicy brzucha)
wkładki silikonowe (zabieg w okolicach piersi)
wkładka domaciczna (zabieg w okolicy brzucha)
metalowe implanty w miejscu poddawanym zabiegowi (śruby w kościach, druty, tytanowe żebra, implanty w zębach, aparat ortodontyczny)
rozrusznik serca, sztuczne serca, bajpasy, złote nici (dopiero po 2 latach), aparat słuchowy, implanty w uszach

Fale radiowe Thermocool działają na naturalne mechanizmy organizmu prowadząc do całkowitej przebudowy struktury skóry wywołując jej silne i trwałe odmłodzenie.

Proces odmładzania skóry jest dwuetapowy: na skutek objętościowego podgrzewania włókien kolagenowych przez fale radiowe dochodzi do ich skrócenia i odnowy struktury. Skutkiem jest poprawa napięcia i elastyczności oraz widoczne pierwsze efekty odmłodzenia skóry,
następuje pobudzenie fibroblastów do produkcji nowych włókien. Dochodzi do całkowitej przebudowy struktury skóry. Dzięki tym dwóm procesom skóra staje się grubsza, jędrniejsza, bardziej napięta i w efekcie zmian zachodzących w jej strukturze – młodsza.
Należy pamiętać, że metoda nie daje natychmiastowych efektów. Skóra musi przecież zdążyć wyprodukować brakującą ilość substancji niezbędnych do przywrócenia prawidłowej struktury. Pierwsze rezultaty widoczne są już po kilku tygodniach. 

 

ZASTOSOWANIE:

TWARZ:

podniesienie owalu twarzy i podbródka,
ujędrnienie struktury skóry,
spłycenie głębokich zmarszczek,
zmniejszenie „worków” pod oczami i „kurzych łapek”,
odbudowa i zagęszczenie kolagenu i elastyny,
terapia zapobiegająca starzeniu – profilaktyka,
likwidacja zwiotczeń: lifting twarzy szyi i dekoltu,
obkurczenie zwisającego podbródka,
uniesienie opadających powiek górnych.

 

CIAŁO:

redukcja cellulitu i rozstępów,
zmniejszenie tkanki tłuszczowej,
ujędrnienie ciała,
podniesienie pośladków,
wysmuklenie talii,
likwidacja „luźnej” skóry na brzuchu i wewnętrznej stronie ud oraz ramion,
odmłodzenie rąk i stóp.

 

PRZECIWWSKAZANIA:

ciąża,
metalowe lub elektroniczne implanty (np. rozrusznik serca),
padaczka,
nowotwory,
otwarte rany i choroby skóry,
zmiany skórne,
zaburzenia czucia,
miejscowo (zapalenie żył).

 

CENA:

Twarz – 150zł

Szyja – 130zł

Dekolt – 130zł

Twarz, szyja, dekolt – 250zł

Ciało (1 partia) – 150zł

 

PROTOKÓŁ:

Należy wykonać serię od 5-10 zabiegów dla maksymalnego i trwałego efektu w odstępach co 7-10 dni.